O mnie
Cześć, jestem Mateusz!

Od zawsze ciągnęło mnie do kwestii związanych z bezpieczeństwem w sieci, jednak nie od zawsze się tym zajmuję.

Ukończyłem studia na Politechnice Śląskiej, podczas których pracowałem w Netii na słuchawce infolinii technicznej. Później studiowałem Cloud Computing na Uniwersytecie Cranfield, gdzie nie zagrzałem miejsca na dłużej. Po zrobieniu magisterki mimo propozycji pozostania na doktoracie czułem, że moje serce wyrywa się do rodzinnych stron i zdecydowałem się wrócić do Polski. Podjąłem pracę w Samsungu i doglądałem tam różnych rzeczy. Na początku zajmowałem się androidem gdzie skupiałem się na niskopoziomowych elementach takich jak kernel czy bootloader. W czasie jednak coraz więcej uwagi poświęcałem na elementy związane z chmurą i Big Data.

W międzyczasie wspierałem różne startupy, które rozwijały swoje produkty czy to związane z IoT czy wearables.

Angażowałem i dalej angażuję się w start-upy, w których widzę potencjał. Sam również dalej próbuję i tworzę własne jak choćby Pricellent, który skupiał się wokół zagadnienia explainable AI czy ScanMe, gdzie budujemy sprzęt mający na celu wykrywanie podsłuchów.

Aktualnie pracuję w Nethone jako Head of Fraud Intelligence, w Air Space Intelligence jako oficer do spraw bezpieczeństwa. Jestem też założycielem MC Media Group, gdzie zajmujemy się produkcją materiałów audiowizualnych.

Od 2021 roku prowadzę kanał na YouTube – Mateusz Chrobok i podcast – Mateusz Chrobok. Bezpieczeństwo, Startupy i Sztuczna Inteligencja. Staram się jasno tłumaczyć niekiedy zawiłe kwestie związane z nowoczesnymi technologiami.

Współtworzę również razem z Jakubem Mrugalskim i Adamem Gospodarczykiem szkolenie AI_Devs, skupiające się na tworzeniu systemów w oparciu o sztuczną inteligencję.

Co niedzielę możecie mnie także usłyszeć w radiu RMF24 w ramach podcastu zatutowanego Cyberświat, gdzie opowiadam o najciekawszych technologicznych newsach.

Poznaj mnie lepiej

Materiały

Więcej

Polecane narzędzia

Więcej

Współpraca

Więcej

Pobierz pliki dla prasy i partnerów